خلاصه خطبه های نماز جمعه 96/6/24 شهرستان هرسین

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

adinehharsin.ir

دفتر امام جمـعه شهرسـتان هـرسین

image

 حجت الاسلام اجرایی امام جمعه شهرستان هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به مناسبت های پیش رو و تبریک روز خانواده و روز مباهله اظهار داشت: 24ذی الحجه روز مباهله نامیده شده است و در قرآن کریم در آیه 61سوره آل عمران به این موضوع اشاره شده است.

 

وی به تشریح جریان مباهله پرداخت و افزود: پیامبر(ص) در این واقعه مهم بر طبق مستندات شیعه و سنی سه گروه( حضرت علی(ع)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع)، حضرت فاطمه(س) را با خود برد و وقتی مسیجیان نجران این صحنه را دیدند از مباهله منصرف شدند.

 

خطیب جمعه شهرستان در ادامه با اشاره به جنایت های  کشور میانمار در حق مسلمانان این کشور خاطرنشان کرد: پاره ای از جهان اسلام و جمعی از مسلمان در کشور میانمار که حدود 8میلیون نفر هستند تحت شدیدترین فشارها هستند.

 

حجت الاسلام اجرایی در ادامه اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب هفته گذشته در درس خارج فقه تأکید کردند که تمام جهان اسلام در این خصوص باید مطالبه گر باشند و محکوم کردن صرف به درد نمی خورد، باید از اهرم های قوی تری استفاده کرد.

 

وی با اشاره به آغاز ماه محرم افزود: باید خود را آمده بهرگیری از این ایام و مجالس عزاداری کرد تا بتوانیم به نحو احسن در این مراسمات شرکت کنیم.

 

امام جمعه شهرستان هرسین در خصوص آغاز مدارس و برگزاری جشن عاطفه ها خاطرنشان کرد: دانش آموزان عزیزی هستند که در آغاز سال تحصیلی توان مالی لازم را برای تهیه مایحتاج مدرسه ندارند و باید همه کمک کنند تا این افراد هم بتوانند به بهترین شکل نیازهای خود را تأمین کنند.

 

حجت الاسلام اجرایی در ادامه اظهار داشت: توصیه ای هم به آموزش و پرورش داریم، در حال حاضر وضعیت تحصیلی دانش آموزان در سطح استان خوب نیست هر چند که شنیده شده وضعیت آموزش و پرورش شهرستان هرسین رو به بهبود است و این جای تقدیر و خسته نباشید دارد.

 

وی ضمن تشکر از زحمات و خدمات حجت الاسلام باقری در خصوص وضعیت ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان افزود: ستاد نماز جمعه مسئول برگزاری نماز جمعه است و باید به سمتی برویم که این ستاد جزء برترین های استان و حتی کشور شود و نیاز هست که افرادی در این زمینه به ما کمک کنند.

 


طبقه بندی:

برای ارتباط مستقیم با امام جمعه در قسمت پایین سایت پیام بگذارید

خلاصه,خطبه,نماز,جمعه,شهرستان,هرسین,...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : چهارشنبه 29 شهريور 1396 ساعت: 1:58

close
تبلیغات در اینترنت