خلاصه خطبه های نماز جمعه 96/6/17 شهرستان هرسین | بلاگ

خلاصه خطبه های نماز جمعه 96/6/17 شهرستان هرسین

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

adinehharsin.ir

دفتر امام جمـعه شهرسـتان هـرسین

 

حجت الاسلام اجرایی امام جمعه شهرستان هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان هرسین با اشاره به دهه امامت و ولایت و فرا رسیدن عید سعید غدیر خم اظهار داشت: در شأن حضرت علی (ع) سخن بسیار است، ما از حادثه غدیر خم شایسته سالاری را یاد گرفتیم، امیر المومنین حضرت علی (ع) شایسته ترین فردی بود که می توانست به عنوان ولی خدا جاشینی اصلح برای پیامبر اکرم(ص) باشد.

ایشان افزود: خداوند در آیاتی از قرآن بر شایسته سالاری تأکید دارد و ما قریب به 20آیه داریم که دلالت می کند بر موضوع ولایت و جانشینی حضرت علی(ع) در واقعه غدیر خم.

امام جمعه شهرستان هرسین تصریح کرد: گاهی برخی سوال می کنند که چرا اسم حضرت علی(ع) در قرآن نیامده است، جواب این است که خداوند متعال اینقدر نشانه ها در قرآن قرار داده اند که اگر انسان عاقل باشد متوجه می شود که نظر خداوند متعال چیست. ح

جت الاسلام اجرایی در ادامه اظهار داشت: علامه امینی (ره) بیست جلد کتاب با عنوان الغدیر نوشته اند و در آنها بوسیله کتاب های اهل سنت حقانیت حضرت علی(ع) را اثبات کرده است بطوری که وقتی در عربستان تمام دانشمندان خود را برای پاسخگویی به این کتاب جمع آوری می کنند جوابی برای مطالب آن پیدا نمی کنند.

ایشان افزود: دشمن در کمین است و می خواهد نفوذ کند همچنانکه 70روز پس از واقعه غدیر خم و در پی وفات پیامبر اکرم(ص) حضرت علی (ع) را خانه نشین کردند و فرد دیگری را جایگزین کردند.

خطیب جمعه شهرستان با اشاره به هفته تعاون خاطرنشان کرد: نقش تعاونی ها در اقتصاد بسیار مهم است و خداوند متعال هم در قرآن بر این موضوع تأکید میکند

. حجت الاسلام اجرایی در ادامه اظهار داشت: اقتصاد شامل سه قسمت است که یکی از آنها بحث تعاونی ها هستند که باعث توزیع عادلانه ثروت می شوند و می توانند تا حدودی مشکل اشتغال را حل کنند.

ایشان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کشتار مسلمانان در کشور میانمار افزود: کشور میانمار از کشورهای آسیای جنوب شرقی است که 70درصد از مردم آن بودایی هستند و 6تا8میلیون نفر این کشور را مسلمانان تشکیل می دهند و در سال های اخیر با تصویب قانون مهاجرت اجباری ، مسلمانان در این کشور به شدت تحت فشارند و از خدمات ابتدایی شهروندی محروم هستند.

امام جمعه هرسین تصریح کرد: متأسفانه تمام کشورهای اسلامی هم سکوت کرده اند و مجامع بین المللی هم به یک اظهار تأسف اکتفا کرده اند، حتی کشور ما هم در این زمینه باید فعالتر باشد. دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی ما بایددر این موضوع فعالتر کار کند، دل پیامبر اکرم(ص) از این وقایع به درد آمده و امیدواریم که سران کشورهای اسلامی از خواب غفلت بیدار شوند و فکری به حال مسلمانان مظلوم این کشور بکنند.


طبقه بندی:

برای ارتباط مستقیم با امام جمعه در قسمت پایین سایت پیام بگذارید

خلاصه,خطبه,نماز,جمعه,شهرستان,هرسین,...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 23 شهريور 1396 ساعت: 2:26