خلاصه خطبه های نماز جمعه 96/4/23 شهرستان هرسین

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

adinehharsin.ir

دفتر امام جمـعه شهرسـتان هـرسین

  حجت الاسلام قدمی امام جمعه موقت هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: امیر المومنین حضرت علی(ع) در حدیثی می فرمایند: تقوا ظاهر و باطنی دارد، ظاهر آن در دنیا باعث شرف است و انسان متقی در جامعه مورد اعتماد و احترام مردم است و باطن آن این است که در آخرت هم دارای عزت وشرف است.

 

وی با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت امام صادق(ع) افزود: امام صادق (ع) در شرایطی قرار گرفت که  یک نگاه کلان و راهبردی به جامعه داشتند و دوران ایشان نقطه عطفی در مباحث علمی و فرهنگی بود.

 

خطیب جمعه موقت هرسین تصریح کرد:  دوران امام صادق (ع) چهار خصوصیت ویژه داشت ، اول : تبیین بسیاری از معارف در زمان آنحضرت صورت گرفت  دوم: هدایت گری جامعه اسلامی، که در این دوران جلوی خیلی از انحرافات گرفته شد  سوم گسترش معارف در رشته های مختلف ، که شاگردانی را تربیت کرد که هر کدام در رشته هایی متخصص بودند و چهارم : تأکید بر مبارزه با ظلم و ستم بود.

 

حجت الاسلام قدمی با اشاره به روز بهزیستی و تأمین اجتماعی ضمن تشکر از زحمات و خدمات نهاد های خدمت رسان اظهار داشت: در بحث محرومیت زدایی هم مردم موظف هستند و هم دولت و اگر فقیری در جامعه باشد هر دو به نسبت خود مقصرند.

 

وی افزود: وظیفه مردم عمل کردن به تأکیدات دینی مثل پرداخت خمس و زکات و دادن قرض الحسنه است و یقین بدانیم که اگر این اقدامات صورت گیرد فقیری باقی نمی ماند و وظیفه دولت انجام کارهای زیربنایی و زیرساختی و ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور است.

 

امام جمعه هرسین در ادامه تصریح کرد: البته وظیفه مهمتر دولت شناسایی اقشار محروم و طبقه فقیر جامعه است متأسفانه با توجه به آمار کمک های مردمی و بودجه های دولتی مشاهده می شود که توزیع سرمایه فقر زدا به درستی در جامعه صورت نمی گیرد دولت موظف است که طبقه فقیر را شناسایی و این کمک ها را به دست آنها برساند.

 

حجت الاسلام قدمی با اشاره به سالروز تأسیس شورای نگهبان اظهار داشت: هجمه های زیادی علیه شورای نگهبان و نهاد های انقلابی دیگر شکل می گیرد، شورای نگهبان در تعابیر بزرگان نظام به عنوان نبض نظام اسلامی معرفی شده است و تضمین کننده اسلامیت و جمهوریت نظام می باشد و در صورت تضعیف آن اسلامیت نظام هم زیر سوال خواهد رفت، اگر کسی آگاهانه و یا غیر آگاهانه شورای نگهبان را تضعیف کند پا جای پای دشمن گذاشته است.


طبقه بندی:

برای ارتباط مستقیم با امام جمعه در قسمت پایین سایت پیام بگذارید

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 10 مرداد 1396 ساعت: 11:30

close
تبلیغات در اینترنت