خلاصه خطبه های نماز جمعه 96/4/30 شهرستان هرسین | بلاگ

خلاصه خطبه های نماز جمعه 96/4/30 شهرستان هرسین

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

adinehharsin.ir

دفتر امام جمـعه شهرسـتان هـرسین

  حجت الاسلام عباسیان امام جمعه موقت شهرستان هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) اظهار داشت: حضرت معصومه(س) در بین امامزادگان از جایگاه باعظمتی برخوردار است تا آنجاکه در فضیلت ایشان سه امام معصوم سخن گفته اند.

 

وی افزود: امروز اتباع بیش از یکصد کشور در قم مشغول تحصیل هستند و این به برکت وجود حرم کریم اهل بیت(ع) است.

 

خطیب جمعه موقت شهرستان با اشاره به 5مرداد سالروز عملیات مرصاد خاطرنشان کرد: پس از اتمام جنگ و پذیرش قطعنامه 598ما شاهد یک اشتباه محاسباتی از سوی دشمن بودیم که دشمن سعی داشت سه روزه تهران را بگیردغافل از اینکه مردم و سربازان این مرز و بوم آگاه و بیدارند و اجازه تجاوز به آنها را نمی دهند.

 

حجت الاسلام عباسیان اظهار داشت: در این بین چند نکته قابل ذکر است، اول اینکه: در فضای سیاسی انتخابات گذشته ما شاهد بودیم عده ای دنبال تغییر دادن چهره منافقین بودند و کسانی را که در مقابل این طاغیان و یاغیان ایستادند سرزنش کردند،درود بر شرف آن قاضی که منافقین را اعدام کرد مگر می شود کسی که امنیت مردم را به خطر می اندازد براحتی از آن گذشت.

 

وی افزود: همان مرجعی که از منافقین دفاع کرد برود و در فتاوای خود ببیند که هر کسی که علیه حکومت ایستاد ولو اینکه شمشیر هم نکشد مهدور الدم است، نباید بیاییم و ارزش ها را به ضد ارزش تبدیل کنیم.

 

خطیب جمعه موقت شهرستان تصریح کرد: ترس ما از این است که روزی برسد که عده ای برای جمع کردن چند رأِی و تکیه بر کرسی ریاست همین ارزش ها را به ضد ارزش تبدیل کند، امروز دارند از بحث موشکی دفاع میکنند اما دیروز در دوران انتخابات چه میگفتید.

 

حجت الاسلام عباسیان در ادامه اظهار داشت: توان موشکی ایران اسلامی امروز متکی به داخل است، ما در داخل مشکلات اقتصادی و 5میلیون بیکار در کشور داریم، چه باید کرد که مشکل اشتغال جوانان حل شود؟ آیا به قراداد با توتال، ایرباس و بوئینگ مشکل اشتغال حل می شود؟ آنچیزی که این مشکل را می تواند حل کند توان داخلی است.

 

وی افزود:  این روز ها رئیس جمهور دنبال تشکیل کابینه وزراست و متأسفانه گروه های سیاسی هم دنبال لابیگری، فشار بر دولت و سهم خواهی هستند، باید به این جریانات سیاسی گفت که اگر فکر کرده اید که ایران اسلامی مثل کشورهای غربی است و انتخابات هم شرکت سهامی است کور خوانده اید، اینجا مردم برای دفاع از نظام، تبعیت از ولی فقیه و دفاع از خون شهدا پای صندوق های رأی می آیند.

 

امام جمعه موقت شهرستان هرسین خاطرنشان کرد: اتفاقاً مردم از گروه ها و دعواهای سیاسی خسته شده اند و امروز هر کس که در نظام اسلامی پستی گرفته یا می خواهد بگیرد باید دنیال دوا کردن درد مردم باشد و ثانیاً هر کسی که در این نظام مسئولیتی دارد و بخواهد بدهی های سیاسی خود را بپردازد و یا اطرافیان خود را سیر کند مردم به آنها سیلی خواهند زد.

 

حجت الاسلام عباسیان اظهار داشت: درخواست ما از رئیس جمهور این است که وزرایی را انتخاب کند که دنبال حل مشکلات و درد مردم و فقر چشیده باشند، وزرای هزار میلیاردی و وزیری که ده ها شرکت دارد نمی تواند خدمتگذار خوبی برای مردم باشد و به کارهای وزارت خانه برسد تا انشاالله دولت آینده دولت کار و تلاش باشد.

 

 


طبقه بندی:

برای ارتباط مستقیم با امام جمعه در قسمت پایین سایت پیام بگذارید

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 10 مرداد 1396 ساعت: 11:30